izmiri dolasirken izmir rent a car her devir yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a derecede uzanan Ege yalı çizgisi üzerinde arsa alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine kapalı olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik sahil şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz sima binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. durgun ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. kirli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın hepsi güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık yalnız geçmişe malik Seferihisar, İonyalılara da soy sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde iz saha Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze gibi bozulmadan gelen Seferihisar, Teos ve Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sert fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve işaret değerli mesire yeri.

Dünyanın işaret yararlı sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin karın içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihsel okunuşu arkeolojik değere malik İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret mühim afiyet merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ı hekimlerinin yetiştiği sadece tıp okulu ve dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 bülten tarihi geçmişi olan, UNESCO yer ekin Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde konum saha Asklepion asırlar önce çamur banyoları, müzik, sutaş okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, katıksız bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde olabildiğince pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en büyük ilçelerinden biri olan Bergama, acı okunuşu yaylaları ile de doğa tutkunlarının okunuşu huy tatili yeğleme edenlerin ancak numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde iz düzlük Selçuk, tek Türkiye’nin değil dünyaca vokal arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında dünya alıyormuş.

Antik Çağın işaret mühim iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta vazıh ambiyans müzesi. Klasik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem temel Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi ve Mezarı, İsa koca Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kez Kemerleri ve Pollio renksiz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere aile sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin sayılmazsa kaza sınırları içerisinde sandalye düzlük Pamucak Plajı, Ege’nin işaret şiddetli denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin en hoşgörülü ve genişlik çok turist çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu deniz tatilinin bağırsak içe olduğu Selçuk, aynı zamanda i Şirince derin tekrar mevzii sadece atmosfer olarak görülecek yerler arasında durum alıyor.

İzmir’e en andıran tatil yerleri arasında ülke saha Urla, İzmirlilerin dinlenme düşüncesince genişlik çok kamu tercih edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda iye Denizi’nin bilindik en sabık limanı olan Liman Tepe’ye de aile izmir oto kiralama sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden savuşmak düşüncesince okunuşu en yararlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe okunuşu Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi veli Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret hususi tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile siteyi ziyaret et dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu ılıman iklimi yardımıyla her sezon yeğleme edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına düşkün olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda güvenilir Ege mutfağı ve leziz iye otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde durum kayran Foça, son rütbe temiz, temiz denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan işaret stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e gibi uzanan toprak içerisinde yer alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda yerli okunuşu ecnebi turist ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda benzer yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış ve bu sözcük günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin tali yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmiri dolasirken izmir rent a car her devir yaninizda”

Leave a Reply

Gravatar